درباره ما

معرفي


بسم الله الرحمن الرحیم

 

پایگاه اطلاع رسانی طهور
ارائه دهنده افکار و آثار اندیشمند متأله
استاد دکتر سید مرتضی حسینی شاهرودی

 

 

گفتم: شمه‌اي از خويش بگوييد تا طالبان و مشتاقان بدانند كه به كدامين جلوه مي‌نگرند.
گفت: قرار بر اين است كه ما نباشيم و معارف الهي باشد. هنگام ورود مي‌گوييم يا الله يعني ما آمديم، در حالي كه برعكس است؛ بايد به جايي برسيم كه بگوييم ما آمديم يعني يا الله.
اين‌گونه بود كه ديباچه اين دفتر اين‌چنين رقم خورد.
«طهور» هم طاهر است و هم تطهير كننده. هم از آلودگي به غير پاك است و هم از غير پاك مي‌كند.
آنگاه كه از صادق آل محمد عليهم السلام درباره شراب طهور در مصحف ربوبي پرسيدند، اين‌چنين فرمود كه «يطهرهم عما سوي الله»؛ شراب طهور، نوشندگان آن را از هرچه غير اوست تطهير كند.
عالمان راستين كه ميراث‌داران علم الهي و نمايندگان انبيا و اولياي الهي هستند، هم خويش به نورانيت الهي آراسته‌اند و هم كدورت و زنگار از لوح دل و جان مشتاقان كوي دوست مي‌زدايند.
عالم گرد و غبار جهالت از روي خورشيد حقيقت دور مي‌كند و تشنگان حقيقت را به سرچشمه مي‌رساند و به حق يكي از مصاديق طهور است.
به همين خاطر است كه در آيات كريمه مصحف الهي و سخنان گوهرآفرين خاندان پيامبر عليهم اسلام اين همه از عالم به نيكي سخن به ميان آمده است. همنشيني و هم صحبتي با عالم، نظر كردن به چهره او و خدمت به عالم، همه از مصاديق عبادت به شمار آمده‌اند.
بيان روشن و صادقانه معارف الهي و زدودن غبار شبهه از آستان اين معارف، وظيفه‌اي است كه بر دوش عالمان راستين است. در عصر و زمان ما با توجه به پيشرفت بشر امروز در عرصه فناوري اطلاعات و ارتباطات و سرعت روزافزون در عرصه آگاهي و تبليغات، ضروري است كه براي سهولت در علم آموزي و آگاهي طالبان علوم حقيقي و مقابله با هجمه و شبهه افكني دشمنان دين، خويش را به ابزار روز مجهز نماييم.
اين سامانه بر آن است كه با عرضه افكار و انديشه‌هاي حضرت استاد حجت الاسلام و المسلمين دكترسید مرتضی حسيني شاهرودي كه از تبار عالمان راستين بوده و با انديشه ناب الهي و بيان دلنشين و گوشنواز خويش، جانهاي تشنه معرفت را سيراب مي‌نمايد و غبار شبهه از دل آنان مي‌زدايد، قدم در مسير بزرگداشت علم و عالم و نشر معارف خاندان پيامبر عليهم السلام در بيان و بنان حضرت استاد نهاده و و زمينه ارتباط آسان‌تر دانشجويان و طلاب را با ايشان فراهم نمايد.
استاد دكتر حسيني شاهرودي داراي درجه دكتراي فلسفه و عرفان تطبيقي و هم اكنون عضو هيئت علمي دانشگاه فردوسي مشهد با رتبه استادی بوده و در دانشكده الهيات دانشكده فردوسي و ديگر دانشگاهها و حوزه علميه مشهد مشغول تدريس و تحقيق مي‌باشند.
اميد است كه با ياري خداي تعالي و عنايت خاندان پيامبر عليهم السلام، اين پايگاه محل مناسبي براي نشر معارف الهي باشد.
دست ياري همه ارادتمندان خاندان پيامبر عليهم اسلام و معارف الهي را به گرمي مي‌فشاريم و پيشنهادها و كمكهاي فكري آنان را به گرمي پذيراييم.